УРОК. Я і Україна (2 клас)
(Підготувала вчитель початкових класів Білокамінського НВК Належита Г. В.)
Тема. Як зимують птахи і звірі ?
Мета. Уточнити і розширити уявлення про тварин, їх значення для людини.
Розкрити особливості життя птахів та звірів узимку.
Виховувати дбайливе ставлення до тварин, викликати бажання брати участь в їх охороні.
Обладнання: мультимедійний проектор, карточки із завданнями.
Обладнання: мультимедійний проектор, карточки із завданнями.
Хід уроку
1.Організація класу.
Клас поділено на 4 групи. Визначені лідери.
2.Актуалізація опорних знань.
а)Бесіда
- Назвіть зимові місяці?
- Яка температура повітря порівняно з осінньою?
- Чому?
б) Створення асоціативної "павутинки”
- Що вам спадає на думку, коли чуєте слово "Зима”?
- Із запропонованих вибрати правильні
(озимина, сніг, мороз, іній, ластівка, синичка, Різдво, лід, і т.д.)
3.Перевірка домашнього завдання.
(Завдання на картках для 4 груп.)
- Чому взимку холодно?
- Чи гинуть листяні рослини взимку?Як про це дізнатися?
- Які дерева взимку залишаються зеленими?Чому?
- Навіщо вкривати снігом коріння рослин?
4.Оголошення теми та мети уроку.
а)Бесіда за таблицею "Хто як зимує?”
- Хто із звірів заготовляє їжу на зиму?
- Хто шукає їжу взимку?
- Хто впадає в зимову сплячку?
б)Перегляд слайдів "Хто взимку спить?”
в)Робота в групах.
- Пригадайте , де зимують тварини?(розставити стрілочки)
Ведмідь Під купою листя
Їжачок На дні ставка, у мулі
Мурашки У барлозі
Жабка У мурашнику
г)Перегляд слайдів ”Звірі взимку”
д)Перегляд фільму "Зимуючі птахи”
5.Фізкультхвилинка.
- Якщо ви не руйнуєте пташиних гнізд-підстрибніть тричі.
- Якщо ви не забуваєте про птахів узимку-плесніть у долоні.
- Якщо ви разом з батьками зробили годівничку-погладьте себе по голові.
- Чи болить душа, коли ви бачите пташок взимку?- покладіть руку на серце.
- Чи хочете дружити, бути у злагоді з природою?- обійміть себе!
6.Вправа "Займи позицію”
- Діти, ви хочете, щоб випало багато снігу?
-А це добре чи погано? Займіть позицію і поясніть свій вибір.
- Опрацювати статтю і придумати питання до прочитаного.
- Задати питання іншим групам.
7.Робота в зошитах.
8.Підсумок уроку.
9.Домашнє завдання.
1.Організація класу.
Клас поділено на 4 групи. Визначені лідери.
2.Актуалізація опорних знань.
а)Бесіда
- Назвіть зимові місяці?
- Яка температура повітря порівняно з осінньою?
- Чому?
б) Створення асоціативної "павутинки”
- Що вам спадає на думку, коли чуєте слово "Зима”?
- Із запропонованих вибрати правильні
(озимина, сніг, мороз, іній, ластівка, синичка, Різдво, лід, і т.д.)
3.Перевірка домашнього завдання.
(Завдання на картках для 4 груп.)
- Чому взимку холодно?
- Чи гинуть листяні рослини взимку?Як про це дізнатися?
- Які дерева взимку залишаються зеленими?Чому?
- Навіщо вкривати снігом коріння рослин?
4.Оголошення теми та мети уроку.
а)Бесіда за таблицею "Хто як зимує?”
- Хто із звірів заготовляє їжу на зиму?
- Хто шукає їжу взимку?
- Хто впадає в зимову сплячку?
б)Перегляд слайдів "Хто взимку спить?”
в)Робота в групах.
- Пригадайте , де зимують тварини?(розставити стрілочки)
Ведмідь Під купою листя
Їжачок На дні ставка, у мулі
Мурашки У барлозі
Жабка У мурашнику
г)Перегляд слайдів ”Звірі взимку”
д)Перегляд фільму "Зимуючі птахи”
5.Фізкультхвилинка.
- Якщо ви не руйнуєте пташиних гнізд-підстрибніть тричі.
- Якщо ви не забуваєте про птахів узимку-плесніть у долоні.
- Якщо ви разом з батьками зробили годівничку-погладьте себе по голові.
- Чи болить душа, коли ви бачите пташок взимку?- покладіть руку на серце.
- Чи хочете дружити, бути у злагоді з природою?- обійміть себе!
6.Вправа "Займи позицію”
- Діти, ви хочете, щоб випало багато снігу?
-А це добре чи погано? Займіть позицію і поясніть свій вибір.
- Опрацювати статтю і придумати питання до прочитаного.
- Задати питання іншим групам.
7.Робота в зошитах.
8.Підсумок уроку.
9.Домашнє завдання.